رتبه گرفتن برای کلمات کلیدی
رتبه گرفتن برای کلمات کلیدی
26/11/1395
ذخیره داده ها در HTML5
ذخیره داده ها در HTML5
27/11/1395
نمایش همه

تکنولوژی های طراحی وب سایت (۲)

تکنولوژی های طراحی وب سایت (2)

ادامه معرفی تکنولوژی های طراحی وب سایت (۲)

در ادامه مقاله قبلی برای شما دو تکنولوژی برای طراحی سایت معرفی کردیم به نام های HTML و XML. اکنون در این مقاله به تکنولوژی های طراحی وب سایت دیگر میپردازیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شود.

تکنولوژی های طراحی وب سایت (2)

XHTML

 XHTML یک ترکیب از HTML و XML میباشد. تگ ها و محدود بودن تگ ها از HTML به آن رسیده و قوانین منظم و دقیق XML میبایست در آن رعایت شود. به صورتی دیگر زبان HTML بهمراه ریزبینی ها و رعایت قوانین XML، همان XHTML میباشد.
تکنولوژی های طراحی وب سایت (2)

 DHTML

 در زبان DHTML، امکانات جدیدتری به HTML تعریف شده براساس آن ها میتوانید کنترل بیشتر یروی مولفه های موجود در یک صفحه وب اعمال میشود و بتواند به صفحه وب جلوه های ویژه بدهد. برای مثال میتوانید با استفاده از این زبان، حرکات موس در وب سایت را زیر نظر داشته باشید و براساس موقعیت آن از روی یک برچسب تصویر، یک انیمیشن اجرا شود و یا رنگ فونت ها تغییر کنید و یا حتی زبان آن ! اکثر قابلیت های DHTML در راستای ساختن جلوه های بصری، کنترل ماوس و تغییر رنگ ها میباشد. از صفحات DHTML که معمولا با پسوند DHTML ذخیره میشوند، از زبان های VBScript یا JavaScript استفاده می‌شوند. این اسکریپت ها در زمان نمایش صفحه وب خط به خط بوسیله Browser اجرا میشود.