ارسال خودکار مطالب وب سایت به فیسبوک
ارسال خودکار مطالب وب سایت به فیسبوک
20/12/1395
طراحی سایت براساس رابط کاربری وب
طراحی سایت براساس رابط کاربری وب
22/12/1395
نمایش همه

اصطلاح Fold در بحث طراحی سایت

اصطلاح Fold در بحث طراحی سایت

معرفی اصطلاح Fold در بحث طراحی سایت

این اصطلاح معمولا برای صفحات روزنامه بکار میرود. روی Fold مرتبط به اطلاعاتی که قبل از محل تای صفحه روزنامه قرار میگیرد و برای خواننده در نگاه اول قابل رویت میباشد. زیر Fold مطالبی میباشد که خواننده برای دیدن آن باید تای روزنامه را باز کند. ناشران این روزنامه های اکثرا سرفصل های اصلی که بیشتر محبوب مردم میباشد را روی Fold و اطلاعاتی که دارای اهمیت کمتری میباشد ا در زیر Fold قرار میدهد. ما در این مقاله برای شما اصطلاح Fold در بحث طراحی سایت را شرح میدهیم.

اصطلاح Fold در بحث طراحی سایت

با وارد شده Fold به این دنیای دیجیتال، مدیران وبسایت ها باید با توجه بیشتر اولویت مطالب روی صفحه را تعیین کنند تا کاربران هر چه سریع نر مطالب مهم سایت را مشاهده کنند. Fold خطی میباشد که نخستین صفحه مشاهده شده بوسیله کابر را از قسمتی که کابر برای دیدن اسکرول میکند، جدا میکند. البته این خط تغییراتی هم میکند که بسته به Resolotion صفحه نمایش کاربر دارد. کارشناسات طراحی سایت اکثرا بر پایه اهمین مطالب و مقدار تاثیری که روی کاربر نسبت به قرار گرفتن مطالب روی Fold یا زیر Fold تصمیم گیری میکند.

اصطلاح Fold در بحث طراحی سایت

 محل Fold صفحه سایت و رزولوشن نمایشگر

از جمله تفاوات ها اصلی این اصطلاح در بحث کاغذ شبیه به طراحی وب سایت میباشد که محل Fold روزنامه بعد از چاپ شدت روی صفحه ها باقی میماند اما اینترنت در رابطه با این موضوع بسیار پیچیده میباشد. بسیاری از کاریران دارای صفحه نمایش کوچک، بعضی از صفحه نمایش بزرگ و بعضی هم از گوشی های تلفن هوشمند یا تبلت برای مشاهده صفحات سایت استفاده می کنند. پس مطالبی که بدون اسکرول صفحه نمایش را میتوان دید، به Resoloution نمایشگر بستگی دارد. برای حد نرمال فاصله ۵۷۰ تا ۶۰۰ پیکسل از قسمت بالای صفحه برای محل استاندارد Fold استقاده میشود. برطبق آنالیزهایی که روی کاربران سایت انجام شده، ۹۸% از آن ها دارای صفحه نمایش با Resolotion ۱۰۲۴ در ۷۶۸ پیکسل هستند. در صورتی که این مقدار را برای Resolotion به صورت دیفالت در نظر بگیرید، کلیه کاربران Fold صفحه ای برابر با ۵۷۰ تا ۶۰۰ پیکسل را خواهند داشت.