روش های موثر برای معروف کردن سایت کدامند
روش های موثر برای معروف کردن سایت کدامند؟ (قسمت دوم)
09/02/1396
طراحی سایت dynamic یا پویا چیست؟
انواع صفحات Dynamic:
11/02/1396
نمایش همه

طراحی سایت dynamic یا پویا چیست؟

طراحی سایت dynamic یا پویا چیست؟

در این مطلب قصد داریم شما رو با طراحی سایت dynamic یا پویا آشنا کنیم. اگر در زمینه طراحی سایت فعالیت می کنید یا کارتون رو تازه شروع کردین حتما این مطلب رو تا آخرش بخونید چون اطلا عاتی هست که هر طراح سایتی باید داشته باشه.

به طور کلی طراحی سایت به دو روش زیر ساخته می شود:

طراحی سایت ایستا (static): این نوع وب سایت ها از صفحات HTML ساخته می شوند و به دلیل اینکه مطالب این وب سایت ها اصولا ثابت می باشد آن ها را ایستا می نامند و برای تغییر مطالب وب سایت شما باید به خوبی HTML را بلد باشید.

سایت پویا (Dynamic): استفاده از وب سایت های پویا کاربرد بیشتری دارد زیرا محتوای این نوع وب سایت ها بر اساس کار و زمان تغییر می کنند. از سایت هایی که به صورت پویا ساخته می شوند می توان به سایت های خبری، فروشگاهی، آموزشی اشاره کرد پس می توان گفت بیشتر وب سایت ها به صورت داینامیک یا پویا نوشته می شوند. طراحی سایت داینامیک به صورت برنامه نویسی انجام می شه و یک قسمت مدیریت هم براش ساخته میشه محیط کاربری آسونی داره و هر کسی به راحتی می تواند مطالب سایت رو تغییر بدهد.

مزیای استفاده از وب سایت Dynamic:

– مدیریت صفحات داینامیک بسیار آسان و کاربر پسند است. شما به راحتی می توانید مطالب سایت خود را تغییر داده و یا اضافه و حذف کنید و نیازی به دانش فنی بالایی ندارد.

– وب سایت های داینامیک به یک بانک اطلاعاتی متصل هستند که شما با استفاده از پنل مدیریت می توانید اطلاعات آماری دقیقی از روند کار سایتتون به دست بیارید.

معایب استفاده از وب سایت Dynamic:

همانطور استفاده از بانک اطلاعاتی روند کار رو برای کاربر آسان میکند به همان اندازه نیز پیچیدگی هایی دارد که جزو معایب آن به حساب می آید.

  • پر هزینه بودن وب سایت داینامیک : این وب سایت ها به علت استفاده از بانک اطلاعاتی باید به صورت مداوم کار کنند که با توجه به افزایش تعداد بازدید سایت، سرور از فضای بیشتر حافظه RAM استفاده می کند. هرچه سایت پر بازدید باشد هزینه نگهداری آن نیز بیشتر است.
  • – مشکلات امنیت سایت های داینامیک: مسلما یکی از عواملی که برای صاحبان سایت ها مهم است امنیت وب سایت است و وب سایت های داینامیک خیلی بیشتر در معرض خطر هستند. صاحبان وب سایت باید در نظر داشته باشند که کوچکترین اشتباه و تغییر در امنیت بانک اطلاعاتی می تواند دسترسی دیگران به بانک اطلاعاتی شما را داشته باشد.
  • – مشکل برنامه نویسی داینامیک: این مشکل بیشتر برای برنامه نویسان سایت های داینامیک است و برای صاحب سایت مشکلی به وجود نمی آورد. مشکل از جایی شروع می شود که شما بخواهید سایت رو به برنامه نویس دیگری برای اعمال تغیرات بسپارید و برنامه نویس باید همه کد های برنامه نویس قبلب رو بخونه تا بتواند تغییرات لازم را انجام دهد و این کار زمان زیادی می برد.