سیستم مدیریت محتوا در طراحی سایت
سیستم های مدیریت محتوا برای طراحی سایت
24/10/1395
روش های استفاده از اسلاید در طراحی سایت
روش های استفاده از اسلاید در طراحی سایت
26/10/1395
نمایش همه

محل قرارگیری لوگو در طراحی سایت

محل قرارگیری لوگو در طراحی سایت

طبق آمار ۹۸% از کاربران لوگوهایی که به طور سنتی در سمت راست بالا قرار داده شده را بیشتر لوگو هایی که در سمت چپ قرار دارند را به یاد می آورند.

 

محل قرارگرفتن لوگو در طراحی سایت

 

محل قرارگیری لوگوها در طراحی سایت های ایرانی

محل قرارگیری لوگوها در طراحی سایت های ایرانی معمولا لوگوهای خود را در سمت سمت راست طراحی سایت قرار میدهند ، این لوگو ها همانند یک تابلو برای کاربران میباشد که به آن ها کمک میکندتا هنگامی که برای نخستین بار از سایتی بازدید میکنند بتوانند تشخیص دهند که از چه نوع سایتی در حال بازدید هستند.

آمار نشان داده که کاربرانی که نحوه نوشتن آن ها به طور راست به چپ است اولین نقطه ای که در سایت مشاهده میکنند بالا سمت راست میباشد که مکان قرارگیری لوگو میباشد.

محل قرارگرفتن لوگو در طراحی سایت

هنجارشکنی در قرار گیری لوگوها در طراحی سایت

هنگامی که لوگو ها سکت چپ قرار میگیرند هنجار هایی را میشکنند ، پس شاید ممکن است سوالی برای شما پیش بیاید که در زمان طراحی سایت لوگو را در کدام قسمت قرار دهید؟

کاربر زمانی احساس راحتی میکند که یک لوگوی راست چین شده داشته باشید ولی از طرفی که این یک سنت قدیمی میباشد بوسیله اشخاصی استفاده میشود که قصد دارند نامتعارف نباشند ولی استفاده از این هنجارها باعث میشود که از نظر طراحی سایت متفاوت باشید.

آیا محل قرار گیری لوگو در طراحی سایت مهم است

سوالی که در این قسمت برای شما بوجود می آید این است که آیا محل قرار گیری لوگو مهم است و زمان طراحی سایت لوگو را در کدام قسمت باید قرار داد

اگر سایتی را که لوگوی آن در سمت راست قرار دارد را به کاربری نشان دهید واز او بپرسید که نام سایت چیست او به آسانی میتواند نام سایت را به یاد بیاورد ، همانطور که مشاهده میکنید محل قرارگیری لوگو بسیار مهم است و اگر میخواهید که کاربران سایت شما را به یاد بیاورند باید لوگوی هود را سمت راست بالا قرار دهید

محل قرارگرفتن لوگو در طراحی سایت

نتیجه گیری محل قرارگیری لوگو در طراحی سایت

پس لوگوی سمت راست خیلی بهتر است از لوگوی سمت چپ و همینطور به خطر آوردن لوگوی سمت راست نیز راحت تر است ، ۸۹% از کاربران لوگوی خود را سمت راست بالا قرار داده اند