متحرک سازی یا انیمیشن در CSS3
متحرک سازی یا انیمیشن در CSS3
12/12/1395
استفاده از پرمالینک یا پیوند یکتا
استفاده از پرمالینک یا پیوند یکتا
14/12/1395
نمایش همه

پلاگین ها در HTML

پلاگین ها در HTML

آشنایی با پلاگین ها در HTML

هدف و ظیفه یک افزونه افزایش کارایی مرورگر HTML میباشد. برنامه های کمکی که به آن ها نیز افزونه گفته میشود، برنامه کامپیوتری هستند که کارایی استاندارد یک مرورگر وب را بیشتر میکنند. یک نمونه از افزونه های معروف Java Applets میباشد. افزونه ها قادر هستند بوسیله تگ <object> یا تگ <embed> به صفحات وب نیز اضافه میشود. با دنبال کردن این مقاله با پلاگین ها در HTML در طراحی وب سایت آشنا شوید.

افزونه ها کاربرد های فراوانی دارند مثل :

نشان دادن نقشه ها، اسکن کردن ویروس ها ، verify your bank id و … نکته : برای نمایش ویدئو و پخش صدا از تگ های <video> و <audio> استفاده کنید.

پلاگین ها در HTML
عنصر <object>

کلیه مرورگرها عنصر <object> را ساپورت میکنند. از این عنصر برای قرار دادن افزونه هایی مثل Java applets، PDF readers و Flash Players استفاده میکنند. از این عنصر میتوانید برای قرار دادن یک HTML داخل HTML دیگر نیز استفاده کنید.

پلاگین ها در HTML

تگ embed و کاربرد آن در html

هدف استفاده از این تگ درج کردن عنصرهای multimedia در صفحات HTML میباشد. تگ embed یک افزونه در صفحه قرار میدهد و محلی را به فایل Data اختصاص مییدهد که افزونه اجرا شود. این تگ در در HTML 4 شناخته شده نمیباشدو صفحه شما نیز اعتباری ندارد. در صورتی که مرورگر فرمت فایل شما را ساپورت نکند  audio پخش نمیشود.