تکنولوژی های طراحی وب سایت (2)
تکنولوژی های طراحی وب سایت (۲)
26/11/1395
رویدادهای مربوط به صفحه کلید و ماوس در HTML
رویدادهای مربوط به صفحه کلید و ماوس در HTML
28/11/1395
نمایش همه

ذخیره داده ها در HTML5

ذخیره داده ها در HTML5

آموزش ذخیره داده ها در HTML5

قبل از توضیح در رابطه با نحوه ذخیره داده ها در HTML5 به اینکه local storage چیست میپردازیم میدانید که قبل از طراحی سایت و شروع کار کردن با وب سایت باید از این موارد اطلاعات کافی داشته باشید.  local storage یک قابلیت جدید برای ذخیره کردن اطلاعات در مرورگر کاربر در Html5 اضافه شده و شامل دو متغیر اسم و مقدار میباشد.برنامه نویس ها پیش تر از این روش استفاده میکردند که کلیه اطلاعاتی که در دیتابیس وجود دارد را که در برنامه احتیاج داشتند، به طور آنی و در لحظه از بانک اطلاعاتی واکشی استفاده میکردند که بسیار موثر درکاهش دادن سرعت برنامه ها داشت. برعکس کوکی ها در Html 5 داده ها هر بار از سرور فرستاده نمیشوند و تنها هنگامی  که به آن ها احتیاج داشته باشید استفاده میشوند. داده های سایت ها متفاوت به طور key/value ذخیره می شوند و هر سایت تنها به داده های که خودش ذخیره کرده دسترسی دارد.

 

پشتیبانی مرورگرها 

Browser های Internet Explorer 8+, Firefox, Opera, Chrome, Safari ذخیره داده ها را پشتیبانی می کنند. توجه داشته باشید که Internet Explorer 7 و ورژن های قدیمی تر آن، web storage را پشتیبانی نمی کنند.

localStorage و sessionStorage  

HTML5 دو شیء جدید برای ذخیره کردن داده ها بر روی Client معرفی کرده است :
localStorage و sessionStorage توجه داشته باشید که قبل از استفاده از اشیاء بالا، باید بررسی کنید که مرورگر، localStorage و sessionStorage را ساپورت می کند یا خیر.

شیء localStorage

این شیء داده ها را برای زمان نامحدودی ذخیره می کند. زمانی که مرورگر بسته شود داده ها حذف نخواهد شد و حتی سال ها بعد در دسترس میباشد

شیء sessionStorage

شی ء sessionStorage مثل شی ء loaclStorage است، با این حال که داده را فقط  یک جلسه ذخیره می کند. هنگامی که کاربر پنجره مرورگر را ببندد این داده ها از بین می روند.