اصطلاح Fold در بحث طراحی سایت
اصطلاح Fold در بحث طراحی سایت
20/12/1395
روش های افزایش بازدید سایت
روش های افزایش بازدید سایت
23/12/1395
نمایش همه

طراحی سایت براساس رابط کاربری وب

طراحی سایت براساس رابط کاربری وب

آموزش طراحی سایت براساس رابط کاربری وب

رابط کاربری دسته بندی دیگری برای وب سایت ها در هنگام طراحی وب سایت اضافه میشود و این، انواع طراحی سایت براساس رابط کاربری وب میباشند. به علت آن که کاربران وب دارای یک هدف و تخصص خاص هستند و در است فضا فعالیت میکنند پس دید افراد هم نسبت طراحی وب سایت ها با یکدیگر متفاوت است. شاید کاربرانی هنگام روبرو شدن با سایت آن، سایت را بسیار حرفه ای نقد و بررسی کنند و ممکن است عده ای هم آن را ابتدایی بخوانند. ولی یک طراح خلاق هیچوقت در هنگام طراحی سایت، آن را برپایه سلیقه خود ایجاد نمیکند و علاوه بر این آن را بر پایه بررسی کاربران و هذف آن سایت و همینطور نیاز مدیر وب سایت طراحی میکند.

طراحی سایت براساس رابط کاربری وب

طراحی وب سایت های نامنظم :

در طراحی وب سایت ها به صورت نامنظم، همین نامنظم بودن آن موجب شده تا توجه بسیاری از گرافیست ها و طراحان سایت به آن ها جلب شود و همینطور دارای مخخاطبان بیشتری هستند. همین نامنظم بودن آن یک ویژکی خاص میباش که آن را از دیگر سایت ها متمایز میکند. اما باید دقت کنید که اگر این طراحی سایت ها بی نظم باشند، ولی در همین بی نظمی، چیدمان خاص و نظم نیز پنهان میباشد که بازدید کننده را اذیت نمیکند. در این سایت به علت بی قانونی در طراحی سایت، گرافیک سایت در یک قالب منحصر به فرد پیاده میشود.

طراحی وب سایت به صورت خلوت :

این سایت های خلوت دارای شهرت بسیاری میباشند، از گرافیک بسیار محدود میباشد و المان های خاص و دو تا سه رنگ تشکیل شده است. این نوع وب سایت ها بسیار جذاب و قابل فهم میباشند و از یک دارای یک نظم کلی میباشند که از آن پیروی میکنند. وب سایت های حرفه ای و مدرن، بیشتر به صورت خلوت طراحی میشوند. این وب سایت ها نشان دهنده پیام اعتماد و اشتیاق صاحبانش میباشد. اینگونه وب سایت ها برای افرادی میباشند که میخواهند با دیگران تفاوت داشته باشند گزینه خوبی نیست. از این طراحی سایت ها بیشتر برای شرکت ها استفاده میکنند.

طراحی سایت به صورت پر المان :

طراحی سایت به صورت پر المان طرفداران ایرانی زیادی دارد. در طراحی سایت به این شکل المان ها و رنگ ها موضوع سایت را تعیین میکنند.

طراحی سایت براساس رابط کاربری وب

طراحی وب سایت به صورت ساده و استاندارد :

طراحی سایت ها به شکل ساده بسیار زیاد هستند. اینگونه سایت ها از header های مستطیلی در قسمت بالای صفحه و منو ها که بیشتر عمودی در پایین استفاده میشوند و همه چیز در صفحه های سایت قالب یک محدوده تعیین شده دارند.معمولا رنگ های سفید و خاکستری تصویر زمینه این سایت ها میباشند و ممکن است به همین علت باشد که این سایت ها حرفه ای نیستند اما از ترکیب کردن درست رنگ ها و عکس ها در بالای سایت در عین زیبایی میتوتنند یک حس کاملا حرفه ای را به بازدیدکننده القا کنند.