کار هایی که در طراحی سایت نباید انجام شود
کار هایی که در طراحی سایت نباید انجام شود
28/10/1395
فایل web.config‏ چیست ؟
فایل web.config‏ چیست ؟
29/10/1395
نمایش همه

‎ ۵راه برای بهبود ظاهر وب سایت

‎ 5راه برای بهبود ظاهر وب سایت

‎۵ مورد برای بهبود ظاهر وب سایت شما

اگر طراحی سایت شما جذابیت ندارد شاید دلیل آن نداشتن کنتراست کافی در سایت میباشد کنتراست موجب ایجاد تمایز میان عناصر و خاص تر کردن و تعیین کردن آن ها میشود.

کنتراست در طراحی وب سایت از روش های مختلف و با استفاده از عنصر های گوناگون ساخته میشود از تایپوگرافی تا رنگ و فاصله ها میتوانید طراحی سایت معمولی را به یک طراحی بسیار زیبا و گیرا تبدیل کنید.

‎ 5راه برای بهبود ظاهر وب سایت

برای بزرگتر کردن یا کوچکتر کردن عنصرها :

هنگامی که میخواهید یک نقطه تمرکز در طراحی وب سایت ایجاد کنید، نظم و تقارن داشتن میتواند راه مناسبی باشد تعداد عنصر های زیاد یا وزن و ظاهر یکجور موجب ایجاد یک ظاهر یکنواخت و خسته کننده میشود.

راه حل ساده برای بزرگتر کردن یا کوچکتر کردن یکی از عنصرها مشخص میباشد و اما آیتمی که با بقیه متفاوت است سریعا مورد توجه قرار میگیرد و توجه کاربر به آن نقطه از صفحه جلب میشود چون از دیگر نقاط متمایز میباشد.

بزرگتر یا کوچکتر کردن یک عکس یا نوشته، چیزی بیشتر از سایز فیزیکی آن میباشد و دارای وزن ظاهری میباشد یکی از ساده ترین روش ها برای درک کردن این مسئله تایپوگرافی میباشد.

اضافه کردن مقدار الگو یا طرح :

با استفاده از سبک مینیمال و سطح امروزی در طراحی وب سایت، ایجاد کردن طرح و بافن خاص میباشد اما هنوز هم نمونه های آن در وب سایت ها دیده میشود تغییر ایجاد کردن از عنصر با حالت مسطح به عنصر با طرح و بافت خاص یا شکل سه بعدی موجب ایجاد تمرکز و نوجه روی آن عنصر میشود.

برای تغییر دادن شکل :

تغییر دادن شکل یک عنصر میتواند موثر واقع شود تلاش کنید تا در طراحی وب سایت اینکار را انجام دهید گوشه های دکمه ها را گرد کنید، تصاویر را داخل فرم دایره به جای مستطیل قرار دهید هر کدام از این ها شاید اول کمی نامتناسب به نظر بیایند اما آن ها را امتحان کنید.

اضافه کردن یا حذف کردن رنگ ها :

‎ 5راه برای بهبود ظاهر وب سایت

بحث رنگ ها یکی از مسائل مهم در طراحی سایت است با تغییر دادن رنگ ها و اضافه کردن یا حذف آن ها قادرید حالت کلی طراحی را تغییر دهید.

انجام دادن یک کار غیرمنتظره و جدید :

یک تصویر یا ویژگی جدید میتواند کنتراست کافی را به طراحی وب سایت شما اضافه کنند