ویژگی های یک وب سایت فروشگاهی خوب
14/02/1396
هاست در طراحی سایت چیست ؟
16/02/1396
نمایش همه

اشتباهات خطرناک در طراحی سایت (قسمت دوم)

طراحی سایت

در مطلب قبلی اشتباهات خطرناک طراحی سایت به چندین نکته در طراحی سایت اشاره کردیم که انجام دادن آنها باعث از بین رفتن اعتبار سایتتان می شود. در این مطلب به ادامه مطلب مورد نظر می پردازیم، پس با ما همراه باشید.

استفاده از یک طرح خوب بازاریابی:

در طراحی سایت و ساخت سایت یکی از نکته های مهمی که ارزش بالایی دارد استفاده از یک طرح خوب بازاریابی است. از خرج کردن پول برای وبسایتتان نترسید زیرا بعد از نتیجه گرفتن چندین برابر آن دوباره به جیبتان برگشت داده می شود. برای توسعه یک وب سایت و پیشبرد اهداف تجارت الکترونیک نیاز به صرف هزینه دارد وگرنه به نتیجه مطلوب نخواهید رسید.

حال اگر می خواهید در این زمینه به نتیجه ی مطلوب برسید بهتر است با کسانی که در زمینه بهینه سازی موتور های جستجو گری مثل google و yahoo تخصص دارند مشورت کنید تا سایت شما را به سمت این موتور های جستجو جذب کند.

آمار بازدید سایتتان را بررسی کنید:

شما در هنگام طراحی سایت باید به این نکته توجه کنید که سایتتان واقعا کاربردی دارد یا نه. شما باید از شرکتی که خدمات وب سایت خود را از آن می گیرید بخواهید تا امکانات آمارگیری سایت را در اختیارتان قرار دهد تا بفهمید چند نفر به سایتتان وارد می شودن و بیشتر از چه مطالبی بازدید می کنند. یکی از کارهایی هم که خودتان کی توانید انجام دهید این است که یک بانک ایمیلی که قبلا به آن اشاره کردیم بسازید تا چیشرفت سایتتان را زیر نظر داشته باشید و بتوانید نقاط ضعف سایتتان را بیابید.

وب سایت خود را مطابق با فناوری بازدید کنندگان طراحی کنید:

زمانی است که ممکن است در طراحی سایت از چیز هایی استفاده کنید که کاربران مجبور شوند برای دیدن آنیک نرم افزار دیگر را دانلود کنند.بعضی از کسانی که این موارد می بینند سایت را ترک می کنند و شما بازدید کننده خود را از دست می دهید، پس سعی کنید سایتتان را طوری طراحی کنید که با فناوری و سیستم بیشتر کاربران هماهنگ باشد. به طور مثال ممکن است بعضی از افراد سرکت اینترنت کمی داشته باشند پس شما حجم اطلاعات صفحات سایت را کم کنید.

بازدید کنندگان را گیج نکنید:

همیشه از پیوند ها و منو هایی استفاده کنید کار با آن ها آسان باشد و در همه صفحاتتان در دسترس باشد مانند استفاده از کلید Home برای تمامی صفحات ایجاد کنید. اگر پیوند های هدایتگر سایتتان در هر صفحه متفاوت باشند بازدید کننده را فراری خواهند داد.