نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی
نکات مهم در طراحی سایت فروشگاهی
29/10/1395
اهمیت فونت ها در طراحی وب سایت
اهمیت فونت ها در طراحی وب سایت
30/10/1395
نمایش همه

روانشناسی در طراحی وب سایت

روانشناسی در طراحی وب سایت

تاثیر روانشناسی در طراحی سایت

طراحی سایت برای روانشناسی یکی از موثر ترین و مفید ترین روش های برای بدست آوردن نتیجه مورد نظر یک مشتری از طراحی وب سایت خود میباشد در این نوع از طراحی سایت، روانشناسی به صورت مفید و موثر انجام میشود که کاربر با وب سایت شما احساس راحتی کند.

در واقع انسان ها در رفتار های خود و برخوردهایشان، از کارهایی که در طول روز در اینترنت  انجام میدهند، تا لباسی که میپوشند و خوراکی هایی که میخوند هم در طراحی سایت شما به همین صورت میباشد که شما باید کاری را انجام دهید که کاربر ناخودآگاه به سمت وب سایت شما کشیده شود و تحقیقات کند.

روانشناسی در طراحی وب سایت

اولین مورد، رنگ ها در طراحی وب سایت شما نیز موثر میباشد و قدرتی دارد که برای شما غیر قابل باور میباشد که رنگ ها چه تاثیری در جلب توجه کاربران دارد. شما باید به نحوی از رنگ ها استفاده کنید که کاربر از دیدن سایت شما لذت ببرد و همین اتفاق باعث میشود تا کاربر دوباره به وب سایت شما بازگردد.

توجه داشته باشید که رنگ header سایت اولین جایی میباشد که کاربر آن را مشاهده میکند.

روانشناسی در طراحی وب سایت

دومین مورد آن ترغیب کردن کاربر میباشد تا با استفاده از طراحی مخصوص کاربر را ترغیب به  خرید کردن از سایت خود بکنید.

سومین مورد قرار دادن تصاویر و فیلم های جذاب برای کابران میباشد که باید سعی کنید از تصاویر جذاب و متناسب استفاده کنید و فیلم های مرتبط به حوزه ی کاری را قرار داده تا با رعایت کردن این فاکتور ها کاربران با شما احساس راحتی داشته باشند.

چهارمین گزینه سادگی در طراحی سایت میباشد. شما میتوانید با بسیار زیبا و ساده سایت خود را طراحی کنید تا کاربر در سایت شما گیج نشود و همچنین شما باشید سریع ترین دسترسی ها را برای آن ها قرار دهید.

و پنجمین و مهم ترین نکته که باید اصولی آن را انجام دهید سئو و بهینه سازی در وب سایت میباشد که کاربران را به مرور زمان به سمت میکشاند و زمانی که وب سایت شما را صفحه ی اول میبینند حتما به حرفه ای بودن کار شما ایمان میاورند.