تاثیر و اهمیت Anchor text در سئو
تاثیر و اهمیت Anchor text در سئو
24/12/1395
استفاده از مزایای link building در کسب و کار اینترنتی
استفاده از مزایای link building در کسب و کار اینترنتی
27/12/1395
نمایش همه

نقش XSLT در اسناد و فایل ها

نقش XSLT در اسناد و فایل ها

معرفی نقش XSLT در اسناد و فایل ها

ویرایشگر XSLT آخرین و بروز ترین ابزار برای طراحی سایت میباشد. برای یادگیری آن میتوانید ار طراحی وب سایت های فوق العاده در واقع eXtensible stylesheet language می باشد. در طراحی سایت این زبان یک زبان آبشاری برای ساختن اسناد XML میباشد. نحوه عملکرد XSLT تبدیل XML به XSLT می باشد. در این مقاله میتوانید نحوه استفاده از XSLT برای طراحی وب سایت بانک اطلاعاتی بزرگی موجود میباشد. برای کسب کردن درامد و یاد گرفتن و معرفی نقش XSLT در اسناد و فایل ها این مقاله را دنبال کنید.
اگر که میخواهید بعضی از کاربرد های عملی این زبان را انجام دهید، از برنامه نویسی یک ویرایشگر آنلاین XSLT در سایت W3 استفاده کنید. کنسرسیوم شبکه ی جهانی سایت تمایلی به ارائه دادن زبان برنامه نویسی دارد که برپایه شیوه نامه Stylesheet میباشد. نخستین نوع کامل شده آن این زبان XSL و سپس XSLT و بعد از آن Xpath وXsl-FO میباشد.

نقش XSLT در اسناد و فایل ها

CSS

با استفاده از CSS که یک Stylesheet برای HTML میباشد تگ های از قبل مشخص شده بوسیله HTML استفاده میشود و این روش بسیار قابل درک میباشد. با تعریف کردن تگ ها بوسیله HTML هر مرورگری هر کددام از مرورگر ها چگونگی صفحه نمایش ها را میداند. CSS موجب نمایش فونت های خاص و یا رنگ ها در یک کار ساده میباشد.
داستان طراحی وب سایت در XSL متفاوت است. XSL برای XML یک نوع شیوه نامهء آبشاری یا stylesheet محسوب می شود.مخالف آن موردی است برای XSL که همراه با تگ می باشد. XSL از هر نام تگی استفاده می کند و از تگ های از پیش تعیین شده که باعث می شود درک و تعریف خوبی از XSL ایجاد نشود، استفاده نمی کند. زمانی که مرورگر، تگ های XSL را مشاهده میکند شاید تشخیص درست بودن را برای نمایش دادن نداشته باشد. زیرا که معنی Tag در  HtML یک نوع تعریف از Tableمیباشد ولی در XSL یک تگ ممکن است.

نقش XSLT در اسناد و فایل ها

شما در ویرایشگر طراحی سایت XSLT متوجه آن میشوید که نام دیفالت فضای تابع fn میباشد و زمان فراخوانی تابع fn پیشوند ، که مثل fn string() نوشته میشود. نکته دیگر آن است که زمان نام گذاری نام فضای پیشفرض و نام توابع لازم نیست پیشوند انجام شود. در طراحی سایت هدف از XSLT تبدیل اسناد XML به XHTML میباشد. همینطور XSLT موجب تبدیل کردن انواع استاد XML به نوع دیگر اسناد XML میشود. و اما از دیگر زبان ها برای مرور اسناد XML زبان xpath میباشد. قسمت قابل توجه XSL زمانی میباشد که XSLT بوسیله یک مرورگر به رسمیت شناخته شود. از XSLT برای تبدیل کردن اسناد XML به نوع دیگر استفاده میکنند.