چگونگی طراحی سایت مینیمال
چگونگی طراحی سایت مینیمال
28/10/1395
‎ 5راه برای بهبود ظاهر وب سایت
‎ ۵راه برای بهبود ظاهر وب سایت
28/10/1395
نمایش همه

کار هایی که در طراحی سایت نباید انجام شود

کار هایی که در طراحی سایت نباید انجام شود

از جمله کار هایی که در طراحی سایت نباید انجام شود

همانطور که در مقاله های قبل مشاهده کردید درباره ی کار هایی که باید برای طراحی سایت انجام داد صحبت کرده ایم. اکنون پنج مورد از کار هایی که تکنیک طراحی وب سایت شما را بهم میزند را نام میبریم.

رعایت کردن این پنج مورد موجب میشود که زمانی که برای طراحی سایت خود صرف کرده اید هدر نروید سایتان کاربرد پذیری بیشتری داشته باشد بحث طراحی وب سایت، بحث بزرگی میباشد که میتوان به عنوان به راحتی گفت جهان وب یک نوع گالری نقاشی میباشد.

طراحان سایتی که طراحی وب سایت را بر عهده دارند و همینطور کد نویسان سایت شما همانند هنرمندانی هستند که این گالری نقاشی را خلق کرده اند و با یکدیگر متفاوت هستند.

یک طراح سایت که وظیفه طراحی سایت را بر عهده با یک توسعه دهنده در  مرحله اول باید مطمئن شود که هنر او برای هر کدام از مشتری ها متفاوت میباشد.

رنگ ها

کار هایی که در طراحی سایت نباید انجام شود

یکی از کار هایی که نباید انجام داد استفاده کردن از رنگ هایی میباشد که برای چشم آزار دهنده میباشد در صورتی که مشتریانتان به شما اصرار میکنند که از کلیه رنگ های رنگین کمان در سایت آن ها استفاده کنید، این شما هستید که باید آن ها را متقاعد کنید استفاده از این رنگ در طراحی وب سایت مناسب نمیباشد و همینطور رنگ هایی که خیلی روشن یا خیلی تیره هستند برای کار مشتری های متناسب نمیباشد دقت داشته باشید که بیشتر از سه رنگ در طراحی سایت استفاده نشود.

موسیقی پس زمینه در سایت

کار هایی که در طراحی سایت نباید انجام شود

دومین کاری که نباید انجام دهید استفاده کردن از موسیقی های پس زمینه در طراحی وب سایت میباشد بدتر از هرچیز این است که زمانی که وارد یک سایت میشوید یک صدا به طور مداوم تکرار شود و همینطور که با هر یک کلیک در صفحات دیگر سایت موسیقی مجددا پخش شود.

غلط املایی

کار هایی که در طراحی سایت نباید انجام شود

از دیگر کارهایی که موجب گیرا نبودن سایت شما میشود، غلط املایی میباشد. شما میتوانید با استفاده از دکمه بررسی املایی بوسیله یک کامپیوتر از درست بودن املا کلمات در محتوای سایت خود اطمینان حاصل کنید.

اشتباه بودن دستور زبانی و یا نشانه گذاری های غلط  در طراحی سایت و سئو تاثیر بد میگذارد. حتی در صورتی که مشتری شما متنی که غلط املایی دارد را وارد وب سایت کرد آن را بررسی کنید. از دیگر کار هایی که نباید انجام شود اندازه فونت است.

در صورتی که در طراحی وب سایت در کلیه محتوای سایت از حروف بزرگ استفاده کنید، بازدیدکنندگان احساس بدی به سایت پیدا میکنند. اگر هم از حروف کوچک استفاده کنید بازدیدکننده احساس میکند که در حال پچ پچ کردن است.

بهترین کاری که میتوانید انجام دهید استفاده کردن از سایز معمولی با نشانه گذاری در طراحی سایت میباشد. به همین صورت با استفاده از سایز و فونت مناسب ، بازدیدکننده شما احساس خوبی میکند و با سایت شما ارتباط برقرار میکند و آخرین کار استفاده کردن از لینک های چشمک زن و PopUp  های ویندوز میباشد. از قرار دادن لینک های چشمک زن در سایت پرهیز کنید زیرا این لینک ها برای بازدیدکننده مزاحمت ایجاد میکند.