سایت های متحرک استاتیک و نیمه داینامیک
سایت های متحرک استاتیک و نیمه داینامیک
27/10/1395
کار هایی که در طراحی سایت نباید انجام شود
کار هایی که در طراحی سایت نباید انجام شود
28/10/1395
نمایش همه
چگونگی طراحی سایت مینیمال

نحوه طراحی سایت مینیمال

طراحی سایت مینیمال به معنی حذف کردن عناصر غیر ضروری برای سخت یک وب سایت ساده، با کاربرد و زیبا میباشد این طراحی مینیمال شاید اندکی چالش برانگیز باشد اما نتیجه نهایی ارزش تلاش و زحمت را دارد.

سایت های شرکتی، سایت های هنری، طراحی مینیمال برای هرر کدام از وب سایت ها گزینه مناسبی میباشد اگر طراحی وب سایت درست و کمی خلاقانه باش، وب سایت های مینیمال به سادگی میتوانند توجه بازدیدکننده را جلب کنند.

چگونگی طراحی سایت مینیمال

اصول پایه طراحی – چارچوب بندی پروژه :

چارچوب بندی به روشن شدن ایده کلی طرح کمک میکند. اولین مرحله برای طراحی سایت، داشتن یک چارچوب کلی پروژه میباشد . این چارچوب، عنصر های اصلی وب سایت مثل ساختار و اجزا مورد نیاز را تعیین میکند و که به همین دلیل موجب میشود که درک بهتری از طرح کلی آن سایت داشته باشید.

با استفاده از چارچوب و طرح میتوانید به شکل ترسیمی روی کاغذ باشد یا بوسیله نرم افزار های تخصصی تهیه شود WireFrame یک ابزار ارزشمند برای نشان دادن طرح کلی سایت به مشتری به صورت ساده و قابل فهم  میباشد. به جای ساعت ها نشستن و توضیح دادن و صحبت کردن، ترسیم اسکلت بندی کلی سایت میتواند یک روش بهتر برای نشان دادن عنصر ها و اجزای اصلی وب سایت باشد.

ساخت چارچوب تعیین شده و دقیق هم به فرایند طراحی سایت نیز کمک میکند و همینطور در آخر موجب رضایتمندی بیشتر طراحی وب سایت و مشتری میشود.

چگونگی طراحی سایت مینیمال

برای به حداقل رساندن محتوا :

طراحی سایت مینیمال دنبال پاک کردن عنصر ها و اجزای غیر ضروری یک وب سایت و نگه داشتن عنصر مهم و کاربردی میباشد. بهترین راه برای رسیدن به یک وب سایت مینیمال استفاده کردن از ساختاری ساده، راحت و سر راست میباشد. یعنی که از راهبری های پچیده و عکس های تو در تو و چندگانه استفاده نکنید دیگر فاکتور های مهم یک وب سایت مینیمال،متن است.

محدوده های متنی بزرگ و نوشته های بسیار برای بیننده زیاد جذاب نمیباشد و به شدت دور از منطق مینیمالیست  و سادگی میباشد پس بهتر است که از متن های کوتاه اما کاربردی استفاده کنید و از تایپوگرافی های پر زرق و برق نیز تا جایی که امکان ندارد استفاده نکنید باید به ترکیب رنگ ها هم توجه داشته باشید.

تلاش کنید که در حد تعادل و نه بسیار زیاد در وب سایت استفاده کنید تا روی قسمت های مهم تاکید شود در حدی که خیلی تمرکز کاربر را برهم نزند کلیه عنصر های اضافی را پاک کنید و تلاش کنید سایت را حالت کاربر پسند ایجاد کنید.

برای به حداقل رساندن محتوا :

و ایجاد یک نقطه مرکزی :

یک وب سایت باید سریع توجه بازدیدکننده را جلب کند تا موجب ماندن کاربر در سایت شود یکی از روش های موثر برای اینکار، سااخت یک نقطه مرکزی در وب سایت میباشد. در واقع این نقطه مرکزی مرکز توجه کاربر در وب سایت میباشد به این معنی که چیزی باشد که برای بیننده جذاب باشد و موجب جلب توجه کاربر شود مانند تصویر یا قسمتی از نوشته با توجه به نوع سایت و کاربرد در آن.